2010. nov. 7. 13:16
2/5 A kérdező kommentje:
aranyos vagy:)
2010. nov. 7. 15:09
3/5 anonim válasza:
Annyi, amennyid van, elosztod azzal ami a maximum, vagyis a 100%.
Pl 60 almának hány százaléka a 30 alma?
Akkor 60 alma a 100%, és neked 30 van, akkor 30-at elosztod a 60-al:
30/60 = 1/2
100 % egykettede az 50 %.
4/5 A kérdező kommentje:
köszi.:) de ez a százalékláb volt nem?:D
2010. nov. 7. 17:07
5/5 anonim válasza:
megvan adva az alap és a láb.
pl. Van 60 kg almánk,annak a 25 %-át Misi kapja.Mennyi almát kap misi?
alap=60 kg (ennyi van összesen)
láb=25 % (ide mindig százalék kerül)
érték= a/100 * láb (p)
tehát 60 kg /100 * 25
:) vagy asszem úgy is lehet,hogy 60*0,25