A százalékértéket hogy kell kiszámítani?

2010. nov. 7. 13:16
 1/5 anonim válasza:
Könnyen
2010. nov. 7. 14:14
 2/5 A kérdező kommentje:
aranyos vagy:)
2010. nov. 7. 15:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Annyi, amennyid van, elosztod azzal ami a maximum, vagyis a 100%.


Pl 60 almának hány százaléka a 30 alma?

Akkor 60 alma a 100%, és neked 30 van, akkor 30-at elosztod a 60-al:


30/60 = 1/2

100 % egykettede az 50 %.

2010. nov. 7. 16:19
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi.:) de ez a százalékláb volt nem?:D
2010. nov. 7. 17:07
 5/5 anonim válasza:

megvan adva az alap és a láb.

pl. Van 60 kg almánk,annak a 25 %-át Misi kapja.Mennyi almát kap misi?

alap=60 kg (ennyi van összesen)

láb=25 % (ide mindig százalék kerül)

érték= a/100 * láb (p)

tehát 60 kg /100 * 25

:) vagy asszem úgy is lehet,hogy 60*0,25

2010. nov. 8. 19:53