Kígyó3 kérdése:

Egy5 cm sugarú alkatrész egyenletesen forog,és0,1 sec alatt 30°-ot fordul el.Mekkora a forgásának periódusideje,fordulatszáma, szögsebessége,kerületisebessége,kerületének centripetálisgyorsulása? Mekkora utat tesz meg az alkatrész kerületének1 pontja


dec. 14. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:

sugár=r=5cm=0,05m

idő=t=0,1s

szögelfordulás=fí=30°

szögsebesség fok/szekundumban: 30°/0,1s=300°/s.

periódusidő=T=360°/(300°/s)=1,2s.

fordulatszám=n=f=1/T=1/(1,2s)=0,833s.

szögsebesség radián/szekundumban: ómega=2pí/T=2*3,14/(1,2s)=5,233 1/s (radián/s)

kerületi sebesség=v(k)=ómega*r=5,233 1/s * 0,05 m = 0,261667 m/s.

centripetális gyorsulás: a(cp)=(ómega)^2*r=(v(k))^2/r=(5,233 1/s)^2*0,05m=1,369 m/s^2.

s=v(k)*t=0,261667 m/s * 0,1 s = 0,0261667 m = 2,61667 cm.

Remélem érthető voltam, és kapok zöld kezet.

dec. 17. 00:06
 2/2 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm:)
dec. 17. 07:50