Ha viszont 5 darabbal kevesebbet készítenek el, akkor 3 napot késnének. Hány alkatrészt kellett elkészíteniük, és hány nap alatt?
Egyenletrendszerrel kellene megoldani a feladatot, de nekem sajnos nem megy.
A segítséget előre is köszönöm!
2020. márc. 26. 14:50
1/2 anonim válasza:
terv: x nap alatt naponta y alkatrész összesen xy
Ha1: (x-4,5), (y+10),
Ha1: (x+3), (y-5)
Az egyenletrendszer:
(x-4,5)(y+10)=xy
(x+3)(y-5)=xy
-------------------
Ezt meg tudod oldani!
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sikerült!
2020. márc. 26. 15:45