Valaki segíteni fizikában?

Mekkora lehet a főzőlap teljesítménye ha 2 liter 15 C fokos vizet 14 perc alatt forral el és a hatásfok 20%

nov. 26. 20:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

(A víz fajhője 4180 J/kgC)

A vizet fel kell melegíteni 15-ról 100-ra:

Q=c*m*dT=4180*2*85=710600 Joule


(A víz forráshője 2260000 J/kg)

Q=L*m=2260000*2=4520000 Joule


Összesen tehát 5230600 Joule energia kell.


A teljesítmény:

P=Q/t=5230600/(14*60)=6227 Watt, ha 100% a hatásfok.


Viszont 6227 Watt a leadott teljesítmény 20%-a.

Tehát 0,2*P=6227 azaz P=31135 Watt.


(Ez kicsit irreális.)

nov. 27. 11:10
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
nov. 28. 20:57