Mekkora lehet a főzőlap teljesítménye ha 2 liter 15 C fokos vizet 14 perc alatt forral el és a hatásfok 20%nov. 26. 20:13
1/2 anonim válasza:
(A víz fajhője 4180 J/kgC)
A vizet fel kell melegíteni 15-ról 100-ra:
Q=c*m*dT=4180*2*85=710600 Joule
(A víz forráshője 2260000 J/kg)
Q=L*m=2260000*2=4520000 Joule
Összesen tehát 5230600 Joule energia kell.
A teljesítmény:
P=Q/t=5230600/(14*60)=6227 Watt, ha 100% a hatásfok.
Viszont 6227 Watt a leadott teljesítmény 20%-a.
Tehát 0,2*P=6227 azaz P=31135 Watt.
(Ez kicsit irreális.)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
nov. 28. 20:57