Tudnátok kérlek segiteni a fizikában?


Fizikábol most kaptunk gyakorlo feladatokat és én teljesen nem értem és hülyeséget meg nem akarok be adni valaki tudna ezekben segiteni?

1) 1 g metánnak normál állapotban mekkora a térfogata?

2) 5 mol hidrogén gáznak szobahőmérsékleten mekkora a térfogata?

3) 3 m3 standard állapotú héliumban hány db molekula van?

4) 3 m3 normál állapotú héliumban hány db molekula van?

5) 6 dm3 szobahőmérsékletű széndioxid hány gramm?



2020. ápr. 29. 07:46
 1/4 anonim ***** válasza:

A képlet amit használnod kell minden esetben a p*V=n*R*T

Ahol a p-nyomás , V-térfogat, n- anyagmennyiség, R-egyetemes gázállandó, T-hőmérséklet. Először is ismerned kell a kérdezett molekulák összegképletét:

CH4-metán

H2-hidrogén gáz

CO2- szén-dioxid


Ismerned kell egyév összefüggéseket is, mint pl az Avogadro- szám : 6*10^23 db részecske található egy mol anyagban.

Valamint n=m/M ahol m az anyag tömege M oedig moláris tömege.


Ezen kívül tudnod kell az állapotok jellemzőit:


Normál állapot: 0 °C-on


* Szobahőmérséklet: 20 °C-on


* Standard állapot: 25 °C-on


A nyomás mindenhol légköri,ha a feladat mást nem ír vagyis 101325 Pa.


Innentől pedig csak behelyettesítesz.

2020. ápr. 29. 08:17
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja lemaradt, hogy az R=8,314. Bocsi.


És így átgondolva lehet könnyebb mondani hogy innen csak behelyettesítesz, mint megcsinálni. Úgyhogy ha elakadsz valahol szóljál. Vagy ha nem tudsz ez alapján elindulni, akkor hogy mit nem értesz.


Előző voltam.

2020. ápr. 29. 08:19
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !
2020. ápr. 29. 10:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Szívesen. Sikerült megoldani? Remélem a megértésében is tudtam segíteni. :)
2020. ápr. 29. 10:38