Egy gép súlya 20.000N(Newton).Mekkora legyen a gép talpfelülete,ha a padlóra kifejtett legnagyobb nyomás 30.000Pa(Pascal) lehet?

Keplet es eredmeny is kene


2020. jan. 10. 11:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

p = F / A, azaz a nyomás a nyomóerő és az érintkezési felület hányadosa. Itt most a felület kell nekünk, ezért át kell rendezni az egyenletet.

A = F / p = 20 000 N / 30 000 Pa = 2/3 m². Ez a minimális érték. Ha ennél kisebb a felült, akkor már túl nagy lesz a nyomás.

2020. jan. 10. 13:02