Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki letudná vezetni nekem?...

Valaki letudná vezetni nekem? Kémia?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy kell anyagmennyiséget és moláris tömeget és tömeget számolni, de ezek már nem világosak.


1. Mekkora a térfogata 5 mol szén-dioxid-gáznak standardállapotban?


2. Mekkora a tömege 98 dm3 kén-dioxid-gáznak standardállapotban?


Ha már a kérdés, egy korábbi feladatban nem tudom, hogy kell kiszámolni a részecske számot, ha meg van adva a moláris tömege 64 g/mol, tömege 8 mg és az anyagmennyiség is hiányzik? Amit kiszámoltam, de mivel nem g hanem mg ezért nem vagyok benne biztos, hogy jól számoltam. Bocsánat a hosszú kérdés miatt, nem a házim akarom megcsináltatni hanem tényleg szeretném megérteni és ha valaki letudná vezetni nekem.



ma 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:

1. 5* 24,8 köbdeci, ha ideális gáznak tekintjük. (Nem az, de ilyen feladatokban annak tekintjük, mert így egyszerű, meg standardállapotban nem olyan nagy az eltérés) Minden ideális gáz térfogata standard állapotban ugyanannyi, 24,8 (24,79) köbdeci avagy liter.


2. 98-at oszod 24,8-cal, szorzod a mólsúllyal.

ma 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! 😁


Tudod esetleg azt is, hogy a részecskeszámot hogy kell kiszámolni?

ma 12:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Az Avogadró-szám mutatja meg, hogy 1 mol hány db. részecske. Kb. 6*10^23
ma 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!