Egy 200 g-os álló kiskocsihoz mágnesesen hozzákapcsolódik egy 1 m/s -al érkező ugyanakkora kocsi. Mekkora lesz a közös sebességük, és mennyi energia szabadul fel a koccanás során?szept. 10. 16:31
1/2 anonim válasza:
(1) Lendületmegmaradás:
az ütközés előtt és ütközés után a lendület ugyanakkora:
0,2*1=0,4*v
ebből: v=0,5m/s
(2) A mozgási energia (1/2*m*v^2) az ütközés előtt:
1/2*0,2*1^2=0,1 J
az ütközés után:
1/2*0,4*0,5^2*0,05 J
Tehát 0,05 J mozgási energia alakult át (főleg hőenergiává).
(a "felszabadult" nem egészen jó kifejezés itt...)
2/2 A kérdező kommentje:
köszi
szept. 11. 17:02