Valaki légyszi segítene fizikában esetleg?

Egy 200 g-os álló kiskocsihoz mágnesesen hozzákapcsolódik egy 1 m/s -al érkező ugyanakkora kocsi. Mekkora lesz a közös sebességük, és mennyi energia szabadul fel a koccanás során?

szept. 10. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:

(1) Lendületmegmaradás:

az ütközés előtt és ütközés után a lendület ugyanakkora:

0,2*1=0,4*v

ebből: v=0,5m/s

(2) A mozgási energia (1/2*m*v^2) az ütközés előtt:

1/2*0,2*1^2=0,1 J

az ütközés után:

1/2*0,4*0,5^2*0,05 J

Tehát 0,05 J mozgási energia alakult át (főleg hőenergiává).

(a "felszabadult" nem egészen jó kifejezés itt...)

szept. 11. 09:45
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
szept. 11. 17:02