:$
2010. nov. 3. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
-8
2010. nov. 3. 10:51
 2/8 anonim ***** válasza:
-8
2010. nov. 3. 10:52
 3/8 anonim ***** válasza:
-8
2010. nov. 3. 10:53
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi ^^
2010. nov. 3. 10:54
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
??????????????????
2010. nov. 3. 11:07
 6/8 anonim válasza:
számológép jóbarát.
2010. nov. 3. 15:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Na az már gáz,ha ehhez számológép kell...


Nekünk alsóba mindig így magyarázta tanárnő:

"Ha tartozok Pistinek 6 forinttal és kölcsönkapok Julcsitól 2 forintot,tehát neki is tartozok 2 forinttal,akkor hány forintom van.

Tehát,ha egyszer tartozok Pistinek 6 forintal,akkor az -6 és tartozok Julcsinak kettővel,az -2.

Na már most -6+(-2) azért lesz -8,mert a ha egymás mellett különböző előjel van,akkor negatív lesz /+(-2) ebből lesz simán -/.


Egyébként amikor minuszból vonunk ki,legegyszerűbb ha összeadjuk a számokat.Jelen esetben 6+2=8 és elétesszük a - jelet,mert ez nem változik!

2010. nov. 3. 16:51
 8/8 anonim válasza:

1+(-1)=0

1-(-1)=2

1-(+1)=0

1+(+1)=2

-1+(-1)=-2

-1-(-1)=0


tehát -6-(+2)=-8

2010. nov. 4. 00:43