:$2010. nov. 3. 10:50
4/8 A kérdező kommentje:
köszi ^^
2010. nov. 3. 10:54
7/8 anonim válasza:
Na az már gáz,ha ehhez számológép kell...
Nekünk alsóba mindig így magyarázta tanárnő:
"Ha tartozok Pistinek 6 forinttal és kölcsönkapok Julcsitól 2 forintot,tehát neki is tartozok 2 forinttal,akkor hány forintom van.
Tehát,ha egyszer tartozok Pistinek 6 forintal,akkor az -6 és tartozok Julcsinak kettővel,az -2.
Na már most -6+(-2) azért lesz -8,mert a ha egymás mellett különböző előjel van,akkor negatív lesz /+(-2) ebből lesz simán -/.
Egyébként amikor minuszból vonunk ki,legegyszerűbb ha összeadjuk a számokat.Jelen esetben 6+2=8 és elétesszük a - jelet,mert ez nem változik!
8/8 anonim válasza:
1+(-1)=0
1-(-1)=2
1-(+1)=0
1+(+1)=2
-1+(-1)=-2
-1-(-1)=0
tehát -6-(+2)=-8