Légyszíves segítene valaki a fizikában?

Egy m = 100 g-os labda abszolút rugalmasan pattan vissza a palánkról. Mekkora erő hatott a palánkra, ha a labda sebessége 5 m/s és az ütközés időtartama 0,1 s volt?

szept. 10. 15:28
 1/7 krwkco ***** válasza:

F=m*a=m*(v2-v1)

Az erő változó, az értékét nem ismerjük minden pillanatban. Csak az átlagos erőt.

szept. 10. 15:42
 2/7 anonim ***** válasza:
Gondolom a tanár az F=m*a = 0,1kg * 10m/s / 0,1s képletre gondol, de valójában sem az erő sem a gyorsulás nem volt egyenletes: akkor maximális, mikor éppen a legjobban be van nyomódva a labda, tehát az átlagos erőt lehet csak megmondani, a maximálisat nem.
szept. 10. 15:42
 3/7 A kérdező kommentje:
és az átlagos erőt hogyan kaphatom meg?
szept. 10. 19:09
 4/7 A kérdező kommentje:
és második, miért 10m/s? az hogy jön ide?
szept. 10. 19:25
 5/7 anonim ***** válasza:

#3 F az erő, szóval...

#4 -5-ről +5-re változás az tízzel való változás

szept. 11. 08:03
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen
szept. 11. 17:02
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

"Légyszíves segítene valaki a fizikában?"

Helyesen:

Légy szíves, segíts a fizikában!

Valaki lenne szíves segíteni a fizikában?

Valaki legyen szíves, segítsen a fizikában!

szept. 14. 08:44