Geomatriában mit jelent pontosan az hogy átfedéses e mondjuk egy négyzetlap vagy nem?

Figyelt kérdés

Mikor jelenthetjük ki hogy egy négyzetlap pl nem átfedéses? És mikor jelenthetjük ki hogy egy négyzetlap átfedéses?


Tudom hogy ez rettentően ostoba kérdés, amire még lehet hogy a hülye is tudja a választ, de őszintén megmondva b0sztam odafigyelni általánosban mert hülye voltam stb. Mindenki követ el hibákat, ami miatt majd késöbb szenved, mint én most az ostobaságom miatt. Szóval légyszives ne kövezzetek meg, tisztában vagyok vele hogy hülye voltam/vagyok és nem kérek kioktatást. Elvégre most próbálok bepótolni mindent hogy ne maradjak hülye.


Előre is köszönöm annak aki megírja normálisan a választ!



szept. 4. 11:07
 1/2 krwkco ***** válasza:

Két vagy több alakzat lehet átfedéses.

Pl. két téglalap. Ha van közös részük.

szept. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy #1 írja. Bár a "van közös részük" részt egy kicsit pontosítani kell; ez alatt a "belső" részek közösségét értjük. Ha van két papírlapod, amiket egymásra raksz, akkor átfedésben vannak. Ha "szorosan" egymás mellé rakod őket, vagyis csak az oldalaik/csúcsaik találkoznak, az nem számít átfedésnek.


Azt az általános érvényű szabályt tudjuk megfogalmazni, hogy ha a síkidomok összterülete megegyezik a keletkező alakzat területével, akkor nincs átfedés, ha pedig kisebb a keletkező alakzat területe, akkor az csak átfedéssel lehet. Ez a szabály csak síkban van így, térben van egy harmadik lehetőség a kölcsönös helyzetükre, ekkor a két síkidomok egy egyenes mentén metszi egymást, de területeik összege ugyanaz marad.

szept. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!