Írjuk fel a parabola egyenletét, ha a fókusza a (6; 2) pont, a tengelye párhuzamos az x tengellyel és a fókuszának a vezéregyenestől való távolsága 4 egység. Mi a megoldás?

A megoldás y^2-4y-8x+36=0 és y^2-4y+8x-60=0. Nem értem, hogy miért ez a megoldás.
2024. aug. 25. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:

F(6;2)

p=4

v1: x=2, v2: x=10

T1(4;2), T2(8;2)


P1: x-4=1/8(y-2)^2


P2: x-8=1/8(y-2)^2

2024. aug. 25. 19:16
 2/3 anonim ***** válasza:
Amit leírtál, nem is parabola
2024. aug. 25. 19:16
 3/3 anonim ***** válasza:

#2

De!

2024. aug. 25. 19:18