Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Interjút kell készítsek...

Interjút kell készítsek bárkivel, ez a házi nyelvtanbol? De hogyan? Hogyan miből kell állnia egy interjúnak?

Figyelt kérdés
Valos személlyel kell készitsem, gondoltam az egyik barátnőmre. De hogyan kezdjem? Milyen kérdések? szerkeezte? kösszi
2010. nov. 2. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó, ha van kivel, de azt hogy miről szóljon, neked kell eldöntened. A bevezetőben leírod, hogy kivel és miért készíted az interjút. Pl. A mai napon meginterjúvoltam anyukámat a főzésről, mert nem tudok betelni a süteményeivel.

Ezután elkezded kérdezni a választott témában:

I: Anya, hogy kezdtél főzni?

Leírod a válaszait:

A: Már 8 évesen a nagymamád körül lebzseltem, morzsoltam a vajat a liszttel, stb...

I: De mégis mikor sütöttél először egyedül sütit és mi volt az?

A: Hát 12 éves lehettem, amikor a testvérem születésnapjára rétest sütöttem neki...

stb.

A végén leírod, hogy mennyire érezted sikeresnek az interjút, mit sikerült levonnod belőle:

Pl. Anya mindig szeretetből főz, nem kötelességből, talán ezért olyan finomak a sütijei.


Nyilván a barátnőddel valami másról beszélgetsz, pl. valamelyik hobbijáról, valamiről, amiben ő profibb nálad.

2010. nov. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát kb. úgy, ahogy az 1. írta.

Nem mellékesen: csókoltatom a magyar tanárodat. Jobb házit nem tudott kitalálni? DÖBBENET!!!

2010. nov. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első válaszadó tökéletesen kifejtette, hogyan végezd el a munkát. Csak annyival egészítem ki, hogy vigyázz, nehogy eldöntendő kérdéseket tegyél fel, azaz ne lehessen csak igennel vagy nemmel felelni.Egyébként a tanár csak a dolgát végzi, hír, riport, interjú írása már az általános iskolában is tananyag.
2010. nov. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, sima általánosba járt a lányom, most gimiben a 10.-et kezdte, és még ilyen házi feladata nem volt. Egy újságíró suliban ez természetes, de nem általános iskolai tananyag. Ennyit nem változott ennyi idő alatt az oktatás.
2010. nov. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én is jelentkeznék alanynak, ha akarsz gyakorolni.
2013. máj. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!