Hogyan kell szorzattá alakítani? (Kiemelés, Azonosság.)


Pl:

49x²-25y²


2024. aug. 6. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
(7x-5y)(7x+5y) - azonosság alkalmazásával
2024. aug. 6. 17:29
 2/6 anonim ***** válasza:

a²-b²=(a-b)*(a+b)

Kilencedikben tanult azonosság.

2024. aug. 6. 17:38
 3/6 krwkco ***** válasza:

Vagy, hogy csak feleslegesen tovább bonyolítsam az ügyet, létezhet olyan másodfokú szorzat, ahol nem látszik ilyen triviálisan a megoldás.

Ott egy lehetséges mód, hogy az egyik változót (a másodfokút) ismeretlennek tekintjük, a másikat meg ismertnek. És kiszámítjuk a másodfokú egyenlet gyökeit a megoldóképlet alapján:

Legyen egy kis trükkel a keresett változó X=7x

a=1 b=0 c=-25y^2

X=( -0 +- négyzetgyök(-4*(-25y^2)) )/2=( -0 +- (2*5y) )/2=+-5y.

És a gyökökkel felírt forma: (7x-5y)(7x+5y)

2024. aug. 7. 10:07
 4/6 A kérdező kommentje:
és ha ezt felirtam mehet a mindent mindennel szorzás? vagymiaz
2024. aug. 7. 16:30
 5/6 A kérdező kommentje:
jaj bocsánat rájöttem h itt nem kell idióta vagyok
2024. aug. 7. 16:40
 6/6 krwkco ***** válasza:

"és ha ezt felírtam mehet a mindent mindennel szorzás?"

A megoldásra mehet. Akkor ki fog jönni a kiinduló képlet.

És ezzel megtörténik az ellenőrzés.

2024. aug. 7. 18:14