Legalább mennyi ideig működött az az elektromos tűzhely, amelynek 1,5 kW teljesítményű főzőlapján 3 liter, kezdetben szobahőmérsékletű (20 °C-os) vizet forraltunk el? A víz forráshője 2256 kJ/kg. 1000 kg/m^3 vízsűrűséggel számolj!
Próbálkozom, de egyszerűen nem tudok elindulni. Előre is köszönöm a válaszokat!
2010. nov. 1. 11:56
1/2 anonim válasza:
Addig amíg nem adod meg a víz fajhőjét nem fogunk tudni segíteni!
2/2 anonim válasza:
A tűzhely által fölvett villamos energia hőeneregiává alakul, majd pedig a víz melegítésére ill. elforralására fordítódik.
W=P*t=cv*mv*dtv+lf*mv
Ebből: t=mv(cv*dtv+lf)/P
Behelyettesítés után: t=5184 sec(86,4 min)
A víz fajhője 4200 J/kg*°C. Ezt fejből kell tudni.