Egy olyan osztást mint 10:2,7-el hogy oldok meg? Mikor kell ki tennem a tizedesvesszőt?


2024. júl. 15. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Most. és lesz belőle:3,703703703703704
2024. júl. 15. 10:54
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Alakítsd át 100:27-té.

Kezd el, első érték 3 lesz.

Visszaszorzod (3x7=21, harminchoz kell még 9, marad a 3, 3x2=6, 6+3=9, 10-hez kell még 1, tehát 19-et írsz a 100 alá.)

Most kell a tizedesvessző, mert 19-ben a 27 már nincs meg egészben.

2024. júl. 15. 11:03
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Tizedestörttel nem tudunk írásban osztani a megszokott módon.


Azt kell megérteni, hogy ha az osztandót és az osztót ugyanazzal a (nem 0) számmal szorozzuk/osztjuk, akkor a hányados nem változik. Tehát úgy kell szoroznunk, hogy az osztó egész szám legyen, ahogy #2 írta, ő 10-zel szorzott. Általában igaz, hogy mindig 10-zel megfelelő darabszámú

ban szorozni úgy, hogy véges tizedestört egész legyen (végtelen szakaszos tizedestörteknél kicsit más a stratégia).


Alternatív megoldás: írjuk át az osztó törtet törtté:


2,7 = 27/10, erre cseréljük le az osztót:


10:(27/10), itt a tört reciprokával szorzunk:


= 10*(10/27), ennek eredménye 100/27, ami megegyezik a 100:27 osztással.

2024. júl. 15. 12:03
 4/6 feri 45 válasza:
Fiúk, ez általános iskola 6.osztályos anyag! Manapság a lakosság nagy része középiskolát végzett!! Üdv:H.F.
2024. júl. 19. 10:38
 5/6 anonim ***** válasza:
#4, igen, és?
2024. júl. 19. 23:16
 6/6 feri 45 válasza:
#5, Neki nem lehetett megtanítani az ált. isk. 6. osztályában, és később se. Most ébredt rá, hogy tudnia kéne! Ennyi!
2024. júl. 20. 15:31