Milyen számjegy szerepel a 0,5496 számban a tizedesvessző után a 101. helyen? Írjuk fel a 0,5496 tizedes törtet a/b alakban, ahol a,bEZ és b≠0!

Ezt hogyan kell most értelmezni?
2021. okt. 25. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Milyen számjegy szerepel a 0,5496 számban a tizedesvessző után a 101. helyen?

Ennyiből azt mondanám, hogy 0, mivel nem utal semmi a kerekítésre, és 0,5496=0,5496000000000000000000


Írjuk fel a 0,5496 tizedes törtet a/b alakban, ahol a,bEZ és b≠0!

0,5495 = a/b = 5496/10000

2021. okt. 25. 21:37
 2/5 Pelenkásfiú ***** válasza:
81%

Azt nem vetted észre (a kérdező, nem az #1-es), hogy a 4-es és a 6-os szám fölött van egy pont. :)

Ezt azt jelenti, hogy végtelen szakaszos tizedes tört.

Vagyis 0,5496496496496...

2021. okt. 25. 21:56
 3/5 anonim ***** válasza:
42%
Olvasd el pontosan, értsd meg, és csak aztán kérdezz!
2021. okt. 26. 07:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell megsértődni, hanem rendesen kell feltenni a kérdést!

Ha #2-nek van igaza, akkor


1) A 101 tizedesjegybe elfér az 5, 333 db 496 periódus és még egy 4, így a 101. tizedesjegy 4.


2)

1000*A=549,6496496496...

A= 0,5496496496...

------------------------

999*A=549,1

A=5491/9990

2021. okt. 26. 10:52
 5/5 anonim ***** válasza:
2021. okt. 26. 12:30