Ezt hogyan kell most értelmezni?2021. okt. 25. 21:14
1/5 anonim válasza:
Milyen számjegy szerepel a 0,5496 számban a tizedesvessző után a 101. helyen?
Ennyiből azt mondanám, hogy 0, mivel nem utal semmi a kerekítésre, és 0,5496=0,5496000000000000000000
Írjuk fel a 0,5496 tizedes törtet a/b alakban, ahol a,bEZ és b≠0!
0,5495 = a/b = 5496/10000
2/5 Pelenkásfiú válasza:
Azt nem vetted észre (a kérdező, nem az #1-es), hogy a 4-es és a 6-os szám fölött van egy pont. :)
Ezt azt jelenti, hogy végtelen szakaszos tizedes tört.
Vagyis 0,5496496496496...
3/5 anonim válasza:
Olvasd el pontosan, értsd meg, és csak aztán kérdezz!
4/5 anonim válasza:
Nem kell megsértődni, hanem rendesen kell feltenni a kérdést!
Ha #2-nek van igaza, akkor
1) A 101 tizedesjegybe elfér az 5, 333 db 496 periódus és még egy 4, így a 101. tizedesjegy 4.
2)
1000*A=549,6496496496...
A= 0,5496496496...
------------------------
999*A=549,1
A=5491/9990