Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell kiszámolni? Jó...

Hogyan kell kiszámolni? Jó úton gondolkozom? Esetleg jó a megoldásom?

Figyelt kérdés

Elèg a kèplet is, vagy egy hasznos magyarázat is.


Van egy verseny. A versen 100 fővel indul. A fersen 22% a fiú, a többi lány. A versenyre kijelölnek egy ponthatárt. A verseny vègère, a fiúk közül 3 an èrik el ezt a ponthatárt.

Kèrdès: ha csak a fiú versenyzőket veszük, akkor hány %-a èrte el a ponthatárt.


Az èn megoldásom:

A versenyzők közül 22% a fiú tehát 22fő. Ez a 22 fő lesz a 100%

Megnèztem hogy 1 fiú hány százalèkot tesz ki. (ès szerintem itt elszámoltam valamit) mert 4.54 re jött ki. 3 fiu volt tehát ezt megszoroztam 3 al. 13.62 re jött ki.

Tehât az èn válaszom: a fiúk közül 13.62% a èrte el a kiírt ponthatárt.


jún. 14. 08:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
3/22*100
jún. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor jó, csak szokás szerint túlbonyolítottam... 🥺
jún. 14. 08:13
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jól csináltad teljesen!

Az első válaszban ott a képlet, de jobb túlbonyolítva ahogy te leírtad mert az én matektanárom állandóan 1-est adott a hibátlan dolgozataimra (5 pontból 1-eket kaptam) csak mert nem írtam levezetést -.-

jún. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Annyi még hogy 13,636... jön ki, tehát nem 13,62 hanem 13,64 kerekítve.
jún. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!