Százalék számítás segít valaki?


Egy 2400m*-es földterületnek 70%-át

felástuk, majd ennek 30%-át bevetettük

burgonyával.

Hány m? burgonyát vetetünk?


2024. máj. 29. 13:47
 1/6 A kérdező kommentje:
2400 ²m-es elírtam
2024. máj. 29. 13:48
 2/6 A kérdező kommentje:
És m2 a hány m² burgonyát vetettünk
2024. máj. 29. 13:48
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Na ugorjunk ennek neki mégegyszer, mert az egy dolog hogy egy általános iskola 2. osztályos százalékszámításos feladat meghaladja a képességedet de hogy egy kérdést se tudj értelmesen feltenni azért az már tényleg egy olyan alacsony szint ami alá nem illik süllyedni.


Szóval írd le a kérdést újra és érthetően - mi a feladat és mit szeretnél tudni?

2024. máj. 29. 13:55
 4/6 Potyondi Gergely ***** válasza:
84%

2400m2-nek a 70%-a az 1680m2. (2400*0,7=1680)


1680m2-nek a 30%-a az 504m2. (1680*0,3=504)


504m2 burgonyát vetettünk.

2024. máj. 29. 13:57
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

3

Van benne egy kis fogalmazási hiba (inkább úgy tűnik, hogy elírás), de, azért érthető és egyértelmű a kérdés.

Kiszámíthatod egy lépésben is, a burgonyával bevetetett terület: 2400·0,7·0,3=504 m²

2024. máj. 30. 20:13
 6/6 anonim ***** válasza:
504 m²
2024. máj. 31. 10:12