Ezt a százalék számítás feladatot hogyan lehet megoldani?


A tanár kiosztotta a 6. a osztály százalékszámításból írt dolgozatát, és azt mondta: „Gyerekek, ez pocsékul sikerült. Az osztály 37%-ának egyes lett a dolgozata." Csongi erre hátulról közbekiabált: „Nem is vagyunk

annyian az osztályban!" Miután kineveték magukat, alapos ismétlésbe kezdtek. Hányan lehettek az osztályban, és hány tanuló dolgoza lett elégtelen, ha dolgozatok 37%-a lett egyes? a A dolgozatok számának 37%-a egészre kere tett érték, és az osztályban 20-nál több, de 30-nál kevesebb tanuló volt.



2024. máj. 1. 10:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Y xxc44444444444445544r44 hc ''rx89s334 344343az 555553222e4333 e2
2024. máj. 1. 10:35
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi nem megy?
2024. máj. 1. 11:49
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom megoldási sehogy sem
2024. máj. 1. 11:58
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez a feladat: A tanár kiosztotta a 6. a osztály százalékszámításból írt dolgozatát, és azt mondta: „gyerekek, ez pocsékul sikerült. Az osztály 37%-ának egyes lett a dolgozata." Csongi erre hátulról közbekiabált: „Nem is vagyunk

annyian az osztályban!" Miután kineveték magukat, alapos ismétlésbe kezdtek. Hányan lehettek az osztályban, és hány tanuló dolgoza lett elégtelen, ha dolgozatok 37%-a lett egyes? A dolgozatok számának 37%-a egészre kere tett érték, és az osztályban 20-nál több, de 30-nál kevesebb tanuló volt.

2024. máj. 1. 12:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor csak simán kezdj el számolni.

Mennyinek a 37% van 20 és 30 között?

2024. máj. 1. 12:12
 6/7 steven95 ***** válasza:
100%

Kérdéses, hogy egyáltalán érted e a százalékszámítást?

Valaminek a 37%-a az valaminek a 37/100-a azaz a 37 százada azaz 37*(1/100)-szor a valami azaz 37-szer a valami/100... túlragozva.


Tehát ha x jelöli a tanulók számát, akkor:

20 < x < 30

illetve az elégtelenek száma kb!!!.: x*37/100=0,37*x

mert a 37 kerekített érték!! Valójában:

0,365 <= elégtelenek száma/x < 0,375


Ami megzavarhat hogy ez nem feltétlenül egy megoldású feladat, látszólag...

Mert a trükk hogy a 37% egészre kerekített érték!!!


21*0,37=7,77 a 37% viszont ez az érték csak egész lehet, mert emberekről van szó.

7/21=0,333 -> 33%, 8/21=0,380 -> 38% A baj hogy ezek egyikének kerekítése sem 37%, Tehát 21 nem lehet az osztály létszáma. És így tovább...

2024. máj. 2. 06:34
 7/7 anonim ***** válasza:
27
2024. máj. 3. 13:50