Hány km/h sebességgel kell futnia Petinek, ha 20 métert 7 másodperc alatt szeretne lefutni?


2024. máj. 24. 22:36
 1/3 krwkco ***** válasza:
Saccra, kb 10km/h-val.
2024. máj. 24. 22:49
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért van baj a rendszerrel, hogy ha ezt, ami konkrétan első hét a fizika órán (ha matekon már nem került szóba) nem látja át mindenki és nem tudja egy haverod leírni 2 perc alatt.


A megoldáshoz keresd meg négyjegyű függvénytáblázatban a kinematika fejezetet.

2024. máj. 24. 22:54
 3/3 anonim ***** válasza:

sebesség = út / idő

20m / 7s = 20/7 m/s

A m/s és km/h között pedig 3,6 a váltószám, kb. 10,2857 jön ki.

2024. máj. 24. 23:25