Egy 1,4kg tömegű szabadon eső labda 16m/s sebességgel csapódik a vízszintes talajhoz, és onnan 14m/s sebességgel pattan vissza felfelé. Mekkora átlagos erő hatott rá, ha a gyorskamera felvétele szerint 0,03 másodpercig volt érintkezésben a talajjal?


2023. jan. 16. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:

m=1,4kg

v1=16m/s

v2=-14m/s

t=0,03


F:=m*(v2-v1)/t=-1,4*30/0,03=-1400(N)

2023. jan. 16. 14:35
 2/2 krwkco ***** válasza:

Hogy a dolog fizikája is érthető legyen, nem csak a végeredmény:

- mennyi volt a sebességváltozás?

- mennyi volt az átlagos gyorsulás?

- mennyi volt a gyorsuláshoz szükséges átlagos erő?

2023. jan. 16. 15:17