2024. máj. 20. 18:27
1/8 krwkco válasza:
Vannak sarokkockák, élkockák és 1 lapot mutató lapkockák. Ezeket kell összeszámolni és az optimális forgatással kialakítható pontszámokkal megszorozni.
3/8 A kérdező kommentje:
Nekem 1110 pötty lett.Vajon ennyi a legkevesebb?
2024. máj. 20. 19:34
4/8 anonim válasza:
Sarokkockákon legkevesebb pont: 1+2+3=6, ebből van 8 darab.
Élkockákon legkevesebb pont: 1+2=3, ebből van 4*(6+9+21)=144 darab.
Lapkockákon legkevesebb pont: 1, ezekből van 2*(6*9+9*21+21*6)=738 darab.
Így nekem 1218 jött ki.
5/8 anonim válasza:
Hint: egy kicsit gondolkodni kell, de ez megfogalmazható hátizsák-problémaként (operációkutatást, ha tanultál, az jól jön).
6/8 anonim válasza:
Hátizsák-problémaként nem, mert ott maximalizálunk, itt meg minimalizálunk, de könnyen át lehet írni a minimalizálást maximalizálásra és mindjárt hátizsák-lesz a nem hátizsák. :)
7/8 krwkco válasza:
#4 miért kapott lepontozást, amikor az jó megoldás?
Aki rossznak tartja, írna egy ellenvéleményt?
8/8 anonim válasza:
Ezen én is gondolkodtam. Már hajnalban is le volt pontozva, de hogy miért, azt nem tudom. 6-7 voltam.