2024 darab azonos méretű szabályos dobókockából egy 8x11x23-as téglatestet ragasztunk össze úgy, hogy a téglatest felszínén a lehető legkevesebb pötty legyen. Hány pötty van a felületén? Számoljuk össze.

2024. máj. 20. 18:27
 1/8 krwkco ***** válasza:
Vannak sarokkockák, élkockák és 1 lapot mutató lapkockák. Ezeket kell összeszámolni és az optimális forgatással kialakítható pontszámokkal megszorozni.
2024. máj. 20. 19:05
 2/8 anonim ***** válasza:

"Számoljuk össze."

Nosza!

2024. máj. 20. 19:23
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem 1110 pötty lett.Vajon ennyi a legkevesebb?
2024. máj. 20. 19:34
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Sarokkockákon legkevesebb pont: 1+2+3=6, ebből van 8 darab.

Élkockákon legkevesebb pont: 1+2=3, ebből van 4*(6+9+21)=144 darab.

Lapkockákon legkevesebb pont: 1, ezekből van 2*(6*9+9*21+21*6)=738 darab.


Így nekem 1218 jött ki.

2024. máj. 20. 19:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Hint: egy kicsit gondolkodni kell, de ez megfogalmazható hátizsák-problémaként (operációkutatást, ha tanultál, az jól jön).
2024. máj. 22. 04:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Hátizsák-problémaként nem, mert ott maximalizálunk, itt meg minimalizálunk, de könnyen át lehet írni a minimalizálást maximalizálásra és mindjárt hátizsák-lesz a nem hátizsák. :)
2024. máj. 22. 04:02
 7/8 krwkco ***** válasza:

#4 miért kapott lepontozást, amikor az jó megoldás?

Aki rossznak tartja, írna egy ellenvéleményt?

2024. máj. 22. 08:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezen én is gondolkodtam. Már hajnalban is le volt pontozva, de hogy miért, azt nem tudom. 6-7 voltam.
2024. máj. 22. 14:18