Valaki el tudja magyarázni ezt a kombinatorikai feladatot?(ismétlés nélküli permutációs)?

A 0,2,3,4,6 számjegyek mindegyikét felhasználva hány néggyel osztható ötjegyű szám készíthető? Azt tudom hogy egy szám akkor osztható néggyel, ha az utolsó két számjegye osztható néggyel. Szóval 04,20,24,32,36,40,60,64 végződésű számok.Egy olyan megoldást szeretnék, amiben konkrétan le van írva a megoldás menete.

máj. 20. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha 04 a vége, akkor

1. számjegy 3 féle

2. számjegy 2 féle

3. számjegy 1 féle

összesen 3*2*1=6


Ha 20 - 6


Ha 24 a vége

1. számjegy 2 féle (0 nem lehet)

2. számjegy 2 féle

3. számjegy 1 féle

Összesen: 2*2*1=4


Ha 32 - 4

Ha 36 - 4

Ha 40

máj. 20. 16:09
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha 40 - 6

Ha 60 - 6

Ha 64 - 4

máj. 20. 16:09
 3/6 anonim ***** válasza:
máj. 20. 16:18
 4/6 anonim ***** válasza:

#3

Itt is, ott is. Így nagyobb az esélye, hogy kap megoldást.

máj. 20. 16:35
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én máshogyan csoportosítanék;


-Ha az utolsó számjegy 0, akkor a végződés 20, 40, 60 lehet, ez 3 lehetőség, a maradék számjegyeket pedig 3*2*1-féleképpen írhatjuk előre, tehát:


3*2*1*3 = 18 lehetőség.


-Ha a második számjegy 0, akkor csak a 04 jöhet szóba, így 3*2*1*1=6 lehetőséget számoltunk meg.


-Ha az utolsó két számjegy egyik helyén sincs 0, akkor ezek lehetnek a végződések: 24, 32, 36, 64, ez 4 lehetőség, ekkor a többi számjegyet (amelyek között a 0 is szerepel), 2*2*1-féleképpen tudjuk előretenni, így ezekből a számokból 2*2*1*4=16-féle van.


Összesen tehát 18+6+16=40 darab megfelelő 5-jegyű szám van.

máj. 20. 17:06
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most már értem
máj. 20. 21:08