Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika,egyenlete,hogy is van?

Matematika,egyenlete,hogy is van?

Figyelt kérdés

Ki kell találni egy olyan másodfoku egyenletet aminek pontosan 1 megoldása lesz.

x^2 - 10x + P


D= b^2 - 4ac


Akkor lesz pontosan 1, ha a D=0


0 = -10^2 - 4*1*P


0= 100 - 4P


P = 25.


De ha 25 beírok az X helyére 2 megoldásom lesz.


máj. 20. 15:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Amúgy írd be pl. Matlabba, hogy roots([1 4 4]), 2x hozza ki neked a -2-t.
máj. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Miről akarsz meggyőzni? Arról nem kell meggyőznöd, hogy a gyökök multiplicitása fontos, az nekem is megvan. Ráadásul sokkal egyszerűbb példát is lehet hozni, hogy mikor számít, például görbék metszéspontjainak osztályozásánál, akkor lesz érintési pontod, ha az legalább kétszeres gyöknek felel meg.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif.. GyK/12669596

Másrészt nyilván a szorzattá alakításnál látszik, hogy a polinom tényezői között többször is szerepel az (x – x0) tényező.

(Amúgy így, hogy csak betűket másoltál ide, nehéz megmondani, hogy a te példád mire vonatkozik, legalább az X(s)-ről illett volna két szót írni.)


Én két dologról akartalak meggyőzni:

1. A komplex számokat pedagógiai szempontból nem szerencsés középiskolában előhozni (főleg nem egy ilyen szintű feladattal kapcsolatban). Nem egészen pedagógiai szempont, de hallottam olyanról, hogy valakit azért pontoztak le emelt matek szóbelin, mert azt merte állítani, hogy a C² síkon létezik az x² + y² + 1 = 0 görbe, és vannak olyan komplex számpárok, amik kielégítik ezt az egyenletet. Még jó, hogy matekszakra ment, és oda nem igazán kellett sok felvételi pont.

2. Azon x-ek halmazának, amik kielégítik az (x – 5)² = 0 egyenletet, pontosan 1 eleme van. (Erről úgy látom, majdnem sikerült is: „ilyen eseteknél az egyenlet parabolája 1 helyen metszi az x tengelyt”.)


> „tökmindegy, mert a kérdezőnek nem ez volt a kérdése.”

Ugye?

máj. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A példában az X(s) azaz x(t) jel Laplace transzformálja. És arról szólt hogy amikor reszlettortre bontás módszerevel inverz Laplace-ölni akarjuk, akkor ha többszörös multiplicitasu pólus jön ki, az számít.
máj. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!