Ezt a valószínűségszámításos matek érettségi feladatot hogy kell megoldani?


Egy hivatal portásához Poisson folyamat szerint érkeznek a telefonhívások, óránként átlagosan 10.

A portás ezeket véletlenszerűen továbbítja a 4 ügyintéző valamelyikének.


Mennyi a valószínűsége, hogy Akta András ügyintézőhöz 8-tól 9-ig egyetlen hívás sem jut el?


2024. máj. 16. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:
46%
Ez hol volt érettségi feladat?
2024. máj. 16. 19:05
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]


lambda=10/4=5/2


P(x=0)=1/e^(5/2)=0,0821

2024. máj. 16. 19:21