3. Hány olyan négyjegyű szám van, amelyben legalább egy hetes

Szerintem: 9^4

4. Mikulás zsákjában 80 db egyforma csomagolású szaloncukor van, melyek közt 30 db zselés. Kiválasztunk 10 darabot.

a) Hányféleképp tehetjük ezt meg

Szerintem (80 alatt a 10)

b) Hány esetben lesz mindegyik zselés

Szerintem 80!/10!

c) Hány esetben nem lesz zselés a kiválasztottak között

Szerintem 80!/20!

d) Hány esetben lesz zselés közte

Ezt nem tudom

e) Hány esetben lesz pontosan 2 zselés

Szerintem: 28 alatt a 10

f) Hány esetben lesz legfeljebb 2 zselés

Ezt sem tudom

g) Hány esetben lesz legalább 2 zselés

Ezt sem

5. Hányféle sorba rendezése van a paralelogramma szó betűinek

Szerintem: 4 csúcs ismétlődés nélkül: 4!

6. 3 lány és 4 fiú moziba mennek.

a) Hányféleképpen ülhetnek le 7-en egymás mellé szélre

Szerintem: 7 alatt a 2

b) Hányféleképpen ülhetnek le, ha a lányok mindenképpen egymás mellett akarnak ülni

7 alatt a 3

c) Mozi után a hét barát vacsorázni megy, ahol egy kerek asztal körül foglalnak helyet. Hányféleképp tehetik ezt meg

7!/2 a kör miatt

7. Két kockával dobunk. Hány esetben lesz a dobott számok összege legalább 8

3



2024. máj. 8. 13:28
 1/2 anonim ***** válasza:

1., 2. jó.

3. = 1. - 2.


4.a) jó

b) (30 alatt 10) * (50 alatt 0) = (30 alatt 10).

c) (30 alatt 0) * (50 alatt 10) = (50 alatt 10).

d) = a) eredménye - c) eredménye.

e) (30 alatt 2) * (50 alatt 8).

f) (30 alatt 0) * (50 alatt 10) + (30 alatt 1) * (50 alatt 9) + (30 alatt 2) * (50 alatt 8) (mert 0, vagy 1 is lehet).

g) (80 alatt 10) - (30 alatt 0) * (50 alatt 10) - (30 alatt 1) * (50 alatt 9).


5. Nem a par. csúcsairól van szó, hanem a "paralelogramma" szó betűiről! Szövegértés! Az ism. perm.-t alkalmazd!


6.a) 7!, semmi több nem kell hozzá.

b) A lányokat egybe kell venni, a fiúkat külön, idáig 5!, mivel azonban a lányok is cserélhetnek helyet egymás között, 5!*3! a megoldás.

c) jó, de az a)-t miért hibáztad el?

7. Ennél több, nézd csak meg!

2024. máj. 8. 14:58
 2/2 A kérdező kommentje:
1#..basszus tök jogos a paralelogramma..is.. köszi
2024. máj. 8. 15:56