Az alábbi mértékegységeket,hogy kell átváltani?


Aki jártas fizikában illetve mechanikában,itt mi a szabály az átváltásnál?


Példa: 1 N*mm= 0,001.....*mm

1 cm^4=.....mm^4

1 kN/cm^2= 10 N/...

1 N/cm^2=.....kN/m2



2024. máj. 1. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Minek a mértékegysége a cm^4? Felteszem, hogy a 4-es helyén 2-esnek kellene lennie.


Első körben az alapvető mértékegység-átváltásokkal kell tisztában lenni, remélem, hogy ez nálad megvan. Ami ezen kívül kell, azok az alapvető algebrai átalakítások (főként a törtekkel való számolás).


Ahol a mérőszám hiányzik, ott nincs nehéz dolgunk, egyszerűen csak a megadott mértékegységek részeit kell összehangolnunk a kérdéses mértékegységgel;


1 N/cm^2 = (0,001 kN)/(0,0001 m^2)


Majd itt a számok között elvégezzük a műveleteket;


0,001/0,0001 = 10


Tehát 1 N/cm^2 = 10 kN/m^2


Ha a mértékegység hiányzik, akkor is hasonló lesz a taktika; először amit lehet, összehangolunk:


1 kN/cm^2 = 1000 N/cm^2


Most törekedjünk arra, hogy a 10 N (mivel az adott) megjelenjen:


= (10 N * 100)/cm^2


A 100-as szorzót kellene eltüntetni, arra pedig csak úgy van lehetőségünk, hogyha a cm^2-t váltjuk át úgy, hogy a nevezőben a 100 megjelenjen. Szerencsére erre van lehetőségünk, mivel 1 cm^2 = 100 mm^2, így pedig ezt kapjuk:


= (10 N * 100)/(100 mm^2), és itt tudunk a 100-zal osztani:


= 10 N/mm^2, tehát a hiányzó mértékegység a mm^2 volt.

2024. máj. 1. 11:35
 2/5 A kérdező kommentje:
A cm^4 az inercianyomaték mértékegysége.
2024. máj. 1. 13:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Értem. Erről még nem hallottam.


Mindenestre ott a (szomszédosak közötti) váltószám 10^4, ami 10.000.

2024. máj. 1. 14:08
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben.Köszönöm érthető volt,hogy így leírtad.
2024. máj. 1. 15:16
 5/5 krwkco ***** válasza:

1 N*mm= 0,001 kN*mm


1 cm^4=10.000 mm^4


1 kN/cm^2= 10 N/mm^2


1 N/cm^2=10 kN/m2

2024. máj. 1. 18:20