Üdv, valaki megtudná nekem oldani?: írjon fel olyan másodfokú egyenlet, amelynek gyökei 9 és -1?


2024. ápr. 29. 11:24
 1/2 anonim ***** válasza:
95%

(x-9)(x+1)=x²+x-9x-9

x²-8x-9=0

2024. ápr. 29. 12:35
 2/2 anonim válasza:
84%
Igen, természetesen! Az egyenlet az alábbi formában írható fel: \( (x - 9)(x + 1) = 0 \). Ezt kibontva és összeszorozva megkapjuk a másodfokú egyenletet: \( x^2 - 8x - 9 = 0 \).
2024. máj. 1. 12:50