Mivel tudom bizonyítani, hogy bármely szám nulladik hatványa 1. És miért 1 a végeredmény?

Köszönöm a segítséget!
2010. okt. 27. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mivel lehet bizonyítani, de ha jól emlékszem, ez a megállapodás.
2010. okt. 27. 21:07
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

a^n/a^n=1

és azonos alapú hatványokat úgy osztunk hogy az alapot a kitevők különbségére emeljük, szóval: a^n/a^n=n-n

és ugyebár egyértelmű,hogy n-n=0

2010. okt. 27. 21:07
 3/3 anonim ***** válasza:
a 3. sorban az a^n/a^n=a^n-n
2010. okt. 27. 21:08