Karbamidnak hány %-a Nitrogén?

Az érdekelne, hogy adblue - ban mennyi nitrogén van. Ugye 32.5% a karbamid benne.

2024. ápr. 22. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:

CH4N2O

12+4+28+16 = 60

100/60 = 1,667

1,667*28 = 46,7%

2024. ápr. 22. 12:26
 2/5 anonim ***** válasza:

Talán így korrektebb a matek:

60/100% = 0,6/1%

28/(0,6/1%) = 28%/0,6 = 46,7%


Amúgy miért volt fontos ezt tudnod?

2024. ápr. 22. 15:20
 3/5 A kérdező kommentje:

Tehát az adblue durván 15% - a Nitrogén?

#2 Fontos éppen nem volt, csak érdekelt. Mezőgazdaságban egyes gazdák lombtrágyának használják, mert elvileg olcsó nitrogénforrás.

2024. ápr. 23. 18:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Logikus - hogy igen.
2024. ápr. 23. 20:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Beszarás, a jó öreg pétisó már nem kell. :D
2024. máj. 14. 09:17