Hasonlóság témaköre matek?


1.kérdés:


Egy ember kirándul és egy alkalommal egy egyenes, meredek úton csak 2 km/h-val tud a hegyre felkapaszkodni. Két nagy fa mellett halad, egymástól 300 méterre voltak. A térképről leolvasta, hogy az első fa 45 méter magas. Milyen magas a másik fa, ha az első fától fél óra kellett, hogy a tetőre érjen, és onnan a két fa csúcsát pontosan egy vonalban látta?


2.kérdés:


Három kör sugarának összege 20 cm. Számítsuk ki a körök sugarát, ha területük aránya: 1:16:36



2024. ápr. 14. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:

A körök sugarainak aránya:

1:4:6

1+4+6 = 11

r1 = 20/11 = 1,8181... cm

r2 = r1*4 = 7,2727... cm

r3 = r1*6 = 10,9090... cm

2024. ápr. 14. 13:33
 2/3 anonim ***** válasza:
A második fa 0,7*45 m = 31,5 m magas.
2024. ápr. 14. 13:38
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőben két derékszögű háromszöged lesz, ahogy visszanéz a tetőről.

Kiszámolod az út hosszát az első fától a csúcsig,

és aránypárral a második fa magasságát.

2024. ápr. 14. 13:46