Szarak 8-8 cm

Alap 6cm

Ennyi adatunk van


2024. márc. 29. 05:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Négyjegyűd van?
2024. márc. 29. 06:28
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Pitagorasz tétellel kiszámolod az alaphoz tartozó magasság hosszát. Ennek a 2/3-a lesz a körülírt kör sugara és az 1/3-a lesz a beírt kör sugara.
2024. márc. 29. 06:30
 3/9 anonim ***** válasza:

#2 Ez nem igaz.


s=(8+8+6)/2=11

T=sqrt(11*3*3*5)=3*sqrt(55)


r*s=T

r=T/s

2024. márc. 29. 08:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Bocs! Ez a beírt kör. (#3)


m=sqrt(8^2-3^2)=sqrt(55)


(sqrt(55)-R)^2+3^2=R^2

55-2*sqrt(55)*R+9=R^2

R=32/sqrt(55)

2024. márc. 29. 08:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Elnéztem. Valahogy szabályos háromszögre gondoltam. A kettes válaszomat tekintsétek tárgytalannak!
2024. márc. 29. 09:03
 6/9 anonim ***** válasza:

Még egyszer bocs!


(sqrt(55)-R)^2+3^2=R^2


55-2*sqrt(55)*R+R^2+9=R^2


R=32/sqrt(55)

2024. márc. 29. 09:26
 7/9 A kérdező kommentje:

De ennek az osszefuggesnek mi a neve? Ugy ertem mint pl pitagorasz stb…

Benne van ez a fuggvenytablazatban?

2024. márc. 29. 10:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Sokféleképpen meg lehet határozni, attól függ, hogy mit tanultál.


1. lehetőség: Héron-képlettel kiszámolod a területet, majd a T=(a*b*c)/(4*R) képletbe behelyettesítve R-re rendezed az egyenletet.


2. lehetőség: kiszámolod a háromszög valamelyik szögét (például koszinusztétellel), majd az a/sin(alfa)=2*R összefüggésből megkapod. Igazából ez a legegyszerűbb, ha már tanultál trigonometriát.


3. lehetőség: felrajzolod a háromszöget, behúzod az alapra merőleges magasságot, amit ki tudsz számolni (gyök(55) cm). A magasságon kijelölöd valahol a kör középpontját (feltételezve, hogy az a pont a háromszögön belül van), így keletkezik egy kisebb derékszögű háromszög, amire fel tudod írni ezt a Pitagorasz-tételt:


(gyök(55)-R)^2 + 3^2 = R^2


Ezt szépen meg lehet oldani R-re.


Ha esetleg gyök(55)-R negatív lenne, az csak annyit jelente, hogy a feltételezésünk nem volt helyes, és a keresett pont háromszögön kívülre esik. Az is lehetne, hogy az 0, akkor pedig a pont az alap felezővonalára esik (ekkor viszont a háromszög -Thalesz tétele miatt- derékszögű lenne).

2024. márc. 29. 13:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Sárga függvénytáblázat 39.oldal.
2024. márc. 29. 14:45