-1/20 = 1/k + 1/10 Mennyi a k?

2010. okt. 26. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
szorozd be az egész egyenletet 20kval
2010. okt. 26. 16:19
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

-(1/20) = 1/k + 1/10

Feltétel: k "nem egyenlő" 0 (A nevező nem lehet 0!)

-(10k/200k) = 200/200k + 20k/200k /×200k

-10k = 200 + 20k /+10k

0 = 200 + 30k /-200

-200 = 30k /÷10

-20 = 3k /÷3

-(20/3) = k

2010. okt. 26. 16:20
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

-0,05=1/k+0,1

-0,15=1/k

-0,15k=1

k=-6,66

k=-20/3

remélem nem rontottam el

2010. okt. 26. 16:20
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek!
2010. okt. 26. 16:55