A feladat! Ebből a nègy számból:1,2,8,9. kell az alábbi fix sorrendű műveletekkel kivariálni hogy kijöjjön a megadott vègeredmèny!
Szám-szám:szám+szám=6
Szám:szám+szám•szám=25
2024. márc. 18. 18:45
1/3 anonim válasza:
Csak ezek a lehetőségek vannak, ha nem szabad extra zárójeleket betenni, viszont szabad egy számot többször is használni. (Legalábbis, ha nem néztem be semmit. Tessék észrevenni, hogy a kommutativitás miatt vannak köztük párba állíthatók.)
1 - 8:2 + 9 = 6
2 - 8:2 + 8 = 6
8 - 8:2 + 2 = 6
9 - 8:2 + 1 = 6
9:1 + 2*8 = 25
9:1 + 8*2 = 25
2/3 A kérdező kommentje:
Egy számot csak egyszer lehet használni.Attól függetlenül köszi!
2024. márc. 18. 19:42
3/3 anonim válasza:
Volt Gimis tanárom rohadt jó matekból.
Talán azért, mert matektanár.