A feladat! Ebből a nègy számból:1,2,8,9. kell az alábbi fix sorrendű műveletekkel kivariálni hogy kijöjjön a megadott vègeredmèny!

Szám-szám:szám+szám=6

Szám:szám+szám•szám=25


2024. márc. 18. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Csak ezek a lehetőségek vannak, ha nem szabad extra zárójeleket betenni, viszont szabad egy számot többször is használni. (Legalábbis, ha nem néztem be semmit. Tessék észrevenni, hogy a kommutativitás miatt vannak köztük párba állíthatók.)


1 - 8:2 + 9 = 6

2 - 8:2 + 8 = 6

8 - 8:2 + 2 = 6

9 - 8:2 + 1 = 6


9:1 + 2*8 = 25

9:1 + 8*2 = 25

2024. márc. 18. 19:12
 2/3 A kérdező kommentje:
Egy számot csak egyszer lehet használni.Attól függetlenül köszi!
2024. márc. 18. 19:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Volt Gimis tanárom rohadt jó matekból.

Talán azért, mert matektanár.

2024. márc. 19. 00:27