Az alábbi képen lévő feladatot kaptuk matekból, amit egyedül nem tudok megcsinálni. Eltudná valaki magyarázni?

[link]

2023. dec. 17. 18:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy háromszög belső szögeinek összege 180 fok. Ez igaz a nagyra is, meg a benne lévő kisebbekre is. Az a kis négyzet alul a derékszöget jelzi, tehát az a szög 90 fok. Ott már megvan adva egy másik szög is, tehát a felső szöge a kis háromszögnek 180-90-40=50. A fölötte lévő szöget megkapod úgy hogy a 180-ból kivonod az előbb kapott szöget 180-50=130 fok. Aztán ami bal fönt van szög az megintcsak kiszámolható abból hogy a másik két szögből, 180-130-30=20.


Remélhetőleg így érthető mi történik, a számolás befejezését rád hagyom.

2023. dec. 17. 19:00
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2023. dec. 17. 19:05