Fizikai pédla. Hogy kell megoldani?


A vonat sebessége az egyenes pályán 80km/h.Az állomás előtt-ahol meg kell állnia- 3km-rel a vonat egyenletesen lassuló mozgásba kezd.Állapítástok meg

A,a vonat gyorsulásának nagyságát eze a szakaszon

B,vonat pillanatnyi sebességét ezen a szakaszon

C,azt az időt,amely alatt a vonat egyenletesen lassuló mozgással haladt!


2010. okt. 25. 19:08
 1/1 anonim ***** válasza:

s = 3000 m

Kezdő sebesség

v0 = 80 km/h = 200/9 m/s

Végsebesség

v1 = 0

Így lassulás

a = (v1 - v0)/t

a = - v0/t


A megtett út

s = v0*t + (a/2)*t²

A gyorsulás értékét behelyettesítve

s = v0*t - (v0/2t)*t²

Egyszerűsítés és összevonás után

s = v0*t/2

Ebből

t = 2s/v0


Ezt visszahelyettesítve a gyorsulás képletébe

a = - v0/t

a = - v0²/2s


Ezek után

az idő

t = 2s/v0 = 2*3000*9/200= 30*9

t = 270 s (= 4,5 perc)

=======


a gyorsulás

a = - v0²/2s = 200²/9²*2*3000 = 20/243

a ≈ -0,0823... m/s²

=============


DeeDee

*******

2010. okt. 26. 00:02