VABCD szabályos négyoldalú gúla, amelyben AB = 6 cm és a VAC háromszög területe egyenlőaz alap területének felével, VO=3gyok2 a) Igazold, hogy a (VAD) és a (VBC) sík által alkotott szög szinusza (2gyok2)/3?

2024. márc. 10. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi az O?
2024. márc. 10. 14:28
 2/8 anonim ***** válasza:
Na még egyszer próbáld meg rendesen leírni a feladatot!
2024. márc. 10. 14:33
 3/8 anonim ***** válasza:
értelmetlen
2024. márc. 10. 14:33
 4/8 A kérdező kommentje:

VABCD szabályos négyoldalú gúla, amelyben AB = 6 cm és a VAC háromszög területe

egyenlőaz alap területének felével.

a) Igazold, hogy VO = 3V2 cm, ahol {0} = AC metsze BD!

b) Igazold, hogy a (VAD) és (VBC) síkok által bezárt szög szinusza egyenlő (2gyok2)/3?

2024. márc. 10. 14:35
 5/8 A kérdező kommentje:
Az a pontját sikerült megoldanom
2024. márc. 10. 14:35
 6/8 anonim ***** válasza:

F: AD felezőpontja

H: BC felezőpontja

A keresett szög: FVH< = fi


VH = 3*sqrt(3)


sin(fi/2) = OH/VH = sqrt(3)/3

cos(fi/2) = VO/VH = sqrt(6)/3


sin(fi) = 2sin(fi/2)cos(fi/2) = 2*sqrt(2)/3

2024. márc. 10. 14:50
 7/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó számításnál miért jön be előre az hogy 2-szer ?
2024. márc. 10. 15:04
 8/8 anonim ***** válasza:
2024. márc. 10. 18:30