a zárójel a harmadikon van és a végén gyök kettő, csak nem látszódik jól.
2010. okt. 25. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:

121-57=64 (2^6). A 4. gyökvonás és a 3. hatványra emelés felcserélhető,

64^3=262 144 (2^18).

4√(2^18)=√√(2^18)=√(2^9)=√(2*2^8)=√(2^8)*√2=2^4*√2=16*√2

2010. okt. 25. 17:57
 2/4 anonim ***** válasza:
A sortörést nagyon rossz helyre tette a rendszer :/
2010. okt. 25. 17:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi van a gyök alatt? 121 vagy (121-57)?
2010. okt. 25. 22:27
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, a megoldás jó és a 121-57 szóval 64 van a gyök alatt.
2010. okt. 31. 20:16