Írja fel a P(-2;1) pontban áthaladó 2x-y=3 egyenesre merőleges egyenes egyneletét!2010. okt. 24. 20:21
1/2 anonim válasza:
P(-2;1)
e: 2x-y=3
f: ?
e merőleges f
ne(2;-1) ---> nf(1;2)
Az egyenes normálvektoros egyenlete:
n(A;B)
Ax+By=A(x0)+B(y0)
(behelyettesítünk az nf és a P koordinátáit)
1x+2y=1*(-2)+2*1=-2+2=0
f: x+2y=0
Kicsit rossz így begépelve, ha nem érthető írj és nekifutok mégegyszer.
2/2 anonim válasza:
ha merőleges az egyenesre, akkor annak az irányvektora lesz, az eredetid normálvektora. szóval megvan a pont + egy irányvektor, beírod az irányvektoros egyenletbe. én így csinálnám...