A megoldóképlet így néz ki: ax2+bx+c=0
Na de akkor mi a teendő, ha nincs c érték?
2024. febr. 14. 21:13
1/3 anonim válasza:
Akkor az értéke 0, de ebben az esetben nincs is szükség a megoldóképletre, mert át lehet alakítani az egyenletet. Pl.
4x² - 3x = 0
x * (4x - 3) = 0
1. megoldás: x1 = 0
2. megoldás: (4x-3) = 0 tehát x2 = 3/4.
2/3 anonim válasza:
Olyankor az van, amit 1-es leírt. Persze, ha mindenáron ragaszkodsz a megoldóképlethez, akkor a c helyére nullát írsz és úgy alkalmazod a megoldóképletet. 1-es példájával:
4x²−3x=0
4x²−3x+0=0
x=[3±√(9−0)]/8
x1=(3−3)/8=0
x2=(3+3)/8=3/4
3/3 anonim válasza:
Akkor szerencséd van, mert ki lehet emelni x-et és nem kell megoldóképlettel bajlódni. Persze azzal is ugyanaz jönne ki, csak lassabban.