Ha egy másodfokú egyenletben nincs 3. tag (azaz c), akkor milyen számot kell beírni a helyére?


A megoldóképlet így néz ki: ax2+bx+c=0


Na de akkor mi a teendő, ha nincs c érték?


2024. febr. 14. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

Akkor az értéke 0, de ebben az esetben nincs is szükség a megoldóképletre, mert át lehet alakítani az egyenletet. Pl.

4x² - 3x = 0

x * (4x - 3) = 0

1. megoldás: x1 = 0

2. megoldás: (4x-3) = 0 tehát x2 = 3/4.

2024. febr. 14. 21:18
 2/3 anonim ***** válasza:
66%

Olyankor az van, amit 1-es leírt. Persze, ha mindenáron ragaszkodsz a megoldóképlethez, akkor a c helyére nullát írsz és úgy alkalmazod a megoldóképletet. 1-es példájával:

4x²−3x=0

4x²−3x+0=0

x=[3±√(9−0)]/8

x1=(3−3)/8=0

x2=(3+3)/8=3/4

2024. febr. 14. 22:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor szerencséd van, mert ki lehet emelni x-et és nem kell megoldóképlettel bajlódni. Persze azzal is ugyanaz jönne ki, csak lassabban.
2024. febr. 15. 03:38