Sziasztok, kéne egy kis segítség. Most kezdtük el tanulni a deriválást, de ezt nem értem, hogy ezek miért ezek lettek.
Kérlek szépen segítsetek!
Köszönöm!
2010. okt. 24. 17:06
1/1 anonim válasza:
Hatvány deriváltja
(x^n)' = n*x^(n-1)
f(x) =3/x^2
f(x) =3*x^(-2)
f(x)' = 3*(-2)*x^(-2-1) = -6*x^(-3) = -6/x^3
A második feladat ugyanez a séma