Deriválás. Hogyan jönnek ki ezek az eredmények?


Sziasztok, kéne egy kis segítség. Most kezdtük el tanulni a deriválást, de ezt nem értem, hogy ezek miért ezek lettek.


[link]


Kérlek szépen segítsetek!


Köszönöm!


2010. okt. 24. 17:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Hatvány deriváltja

(x^n)' = n*x^(n-1)


f(x) =3/x^2

f(x) =3*x^(-2)

f(x)' = 3*(-2)*x^(-2-1) = -6*x^(-3) = -6/x^3


A második feladat ugyanez a séma

2010. okt. 24. 17:39