Hogy kell ezt megoldani? Bőv lent


nem a végeredmény érdekel inkább a levezetés meg a "logikája" (nem voltam tanórán és nem tudom a tanár magyarázatát anélkül meg nem sokat ér....).

csak zárójelbontás!

(z+2x+y)^2


2010. okt. 24. 15:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Mivel csak két tag hatványozására van közismert képlet, kettőnél több tag esetén két csoportot képezve lehet végrahajtani a feladatot.


z+2x+y = (z+2x)+y = z+(2x+y) = (z+y)+2x felbontás valamelyikét lehet használni.

Pl. az utolsót használva

A = [(z+y)+2x]² = (z+y)² + 4x(z+y) + 4x²

A két tag négyzetét és a zárójelet kibontva

A = z² + 2zy + y² + 4xz + 4xy + 4x²

Kicsi átrendezve

A = 4x² + y² + z² + 2zy + 4xz + 4xy

2010. okt. 24. 18:12