Valaki tud segíteni matek háziban?

Bizonyítsa be, hogy ha az a^2, b^2 és c^2 pozitív szám egy számtani sorozat első három tagja, akkor utáni tagjai! 1/(b + c); 1/(c + a); 1/(a + b) egy számtani sorozat egymás utáni tagjai!

2024. febr. 7. 19:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Számtani sorozatban a középső kétszerese a két szélső összege.


Bebizonyítható, hogy


1/(b+c)+1/(a+b)=2/(c+a) <=> a^2+c^2=2b^2

2024. febr. 7. 19:23