Bizonyítsa be, hogy ha az a^2, b^2 és c^2 pozitív szám egy számtani sorozat első három tagja, akkor utáni tagjai! 1/(b + c); 1/(c + a); 1/(a + b) egy számtani sorozat egymás utáni tagjai!2024. febr. 7. 19:12
1/1 anonim válasza:
Számtani sorozatban a középső kétszerese a két szélső összege.
Bebizonyítható, hogy
1/(b+c)+1/(a+b)=2/(c+a) <=> a^2+c^2=2b^2