Matek háziban lenne segítségre szükségem, valaki?


Az ABC hegyesszogu háromszögben legyenek E és F a B, illetve C pontokból húzott magassagok talppontjai és legyen D a BC oldal felezopontja. Bizonyitsuk be hogy


T(DEF)/T(ABC)=(a^2(b^2+c^2-a^2))/(4*b^2*c^2)


Jelölés: T(DEF) a DEF háromszög területét jelenti



2023. nov. 22. 13:09
 1/2 anonim válasza:

A bizonyításhoz először használjuk fel a magasságok tulajdonságait. Tudjuk, hogy a magasságok talppontjai a háromszög oldalain fekszenek. Tehát EF a BC oldalt metszi a D pontban.


Ezután alkalmazzuk a területek arányának tulajdonságát. A háromszögek területeinek aránya megegyezik a megfelelő oldalak hosszának négyzetének arányával. Tehát:


T(DEF) / T(ABC) = (EF^2 / BC^2)


Most pedig be kell bizonyítanunk, hogy EF^2 / BC^2 = (a^2(b^2+c^2-a^2)) / (4*b^2*c^2).


Ehhez használjuk fel a hasonló háromszögek tulajdonságát és a Pitagorasz-tételt.


Remélem, ez segített!

2023. nov. 22. 13:56
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem jött össze a bizonyítás még de előre haladtam vele egy picit.
2023. nov. 26. 15:06