Tudnátok segíteni ebben a matek háziban?

Egy ablak mérete: 82 cm x 140 cm. Mekkora szöget zárnak be az ablakra ragasztott, átlósan haladó egyenes ragasztószalagcsíkok egymással?

2023. szept. 25. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Rajzolj... segíteni fog
2023. szept. 25. 17:58
 2/5 A kérdező kommentje:
Azzal kezdtem, viszont nem jutottam vele sokkal előrébb.
2023. szept. 25. 20:18
 3/5 anonim ***** válasza:

tg(alfa/2)=82/140

alfa=60,72°

2023. szept. 25. 20:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Lerajzolod, behúzod az átlóit is. Ezenkívül rajzold be például a hosszabbik oldal felezőpontjait összekötő egyenest is:

[link]

Akkor láthatod, hogy: tgα/2=140/82, α/2=59,64°, α=119,28°

β=(360°−2α)/2=180°−α=180°−119,28°=60,72°

2023. szept. 25. 22:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Szögfüggvények.
2023. szept. 26. 05:26