Egy ablak mérete: 82 cm x 140 cm. Mekkora szöget zárnak be az ablakra ragasztott, átlósan haladó egyenes ragasztószalagcsíkok egymással?2023. szept. 25. 17:41
2/5 A kérdező kommentje:
Azzal kezdtem, viszont nem jutottam vele sokkal előrébb.
2023. szept. 25. 20:18
4/5 anonim válasza:
Lerajzolod, behúzod az átlóit is. Ezenkívül rajzold be például a hosszabbik oldal felezőpontjait összekötő egyenest is:
Akkor láthatod, hogy: tgα/2=140/82, α/2=59,64°, α=119,28°
β=(360°−2α)/2=180°−α=180°−119,28°=60,72°