Matekosok! Vki tud segíteni?


Melyik állítás NEM igaz az f(x)=2x-4 függvényre??

A)meredeksége 2

B)a (3;5) pont rajta van a függvény grafikonján

C)az y-tengelyt a -4 pontban metszi

D)az x-tengelyt a +2 pontban metszi

E)a függvény grafikonja nem halad át az origón


Nem az kell h megoldjátok helyettem hanem h magyarázzátok el h hogy kell kiszámítani!!!!


És esetleg vki tudja a téglalap területének képletét??


2010. okt. 23. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Téglalap területe???--> a*b..erre gondolsz?
2010. okt. 23. 21:28
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű.

Meredekség azt adja meg hogy egységnyi x növekedéshez mekkora y növekedés járul,itt ha behelyettesítesz 2 számot pl 1-et akkor 2*1-4=-2-t kapod,és 2-t akkor 2*2-4=0,az 1 és 2 volt az x növekedés az eredmény az y növekedés -2-ről 0-ra +2,tehát a meredekség 2,tehát A igaz.

Másodikban behelyettesíted az x=3-at és 5-t kell kapjál az egyenletre,tehát 2*3-4=5 --y 2=5 lesz az eredmény ami ellentmondás jelen esetben.Tehát B hamis.

Harmadikra az egyenletbe x=0-t kell helyettesíteni mert ott van az y tengely tehát 2*0-4=-4 tehát igaz.

Itt y=0-ra kell gondolni tehát 0=2*x-4,átcsoportosítással x=2 tehát igaz.

E egyértelmű az előzőekből,hogy nem igaz.

Téglalap területe oldalak szorzata.


Kicsit húzz bele a tanulásba ha akarod vinni valamire mert ezt még egy segédmunkás is tudja.

2010. okt. 23. 21:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Sztem a C és D állítás NEM igaz.

y tengelyt nem metszheti a -4 pontban mivel minusznál jobbra toljuk a függvényt tehát a +4nél kezdjük

tehát 4nél kezdjük, 1et jobbra 2-t fel és így tovább, és ha így megnézed semmiképp nem metszheti az x tengelyt 2nél.

2010. okt. 23. 21:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Még Excel-ben is ellenőrizhető.

[link]


Te is húzz bele a matekba :S

2010. okt. 23. 22:18
 5/7 A kérdező kommentje:
Am köszi válaszokat de nincs mit belehúznom mivel kitűnő vok.
2010. okt. 23. 22:30
 6/7 anonim ***** válasza:

b) válasz a jó (tehát ez nem igaz a fgv-nyre)


a) a meredekség valóban 2. ha tudsz deriválni, akkor kijön a 2


b) ő a jó válasz


c) mivel lefele toljuk 4-el, emiatt ez a válasz is igaz

(x helyébe helyettesíts 0-t)


d) valóban az x-tengelyt a +2-nél metszi, mivel 2szeresen

megvan az "x" szorozva. Ha nem lenne, akkor +4-et

metszené


e) ha már 4-el lejebb toltuk ezt a függvényt, akkor persze, hogy nem tud az origón átmenni.


A téglalap területét meg így kell kiszámolni:


T = a * b

ahol a: a téglalap "hossza" (vízsintes oldala)

és b: a téglalap "magassága" (függőleges oldala)

2010. okt. 24. 10:08
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat főleg az utolsónak.Kösz h segítettél megérteni.
2010. okt. 24. 12:09