Melyek azok a kétjegyű term. sz., amelyeket a számjegyeik szorzatával elosztva, hányadosul a tízesek, maradékul az egyesek számjegyét kapjuk?

2024. jan. 23. 17:58
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

10a+b=a*a*b+b

10a=a^2*b

10=a*b


25, 52

2024. jan. 23. 18:02