Isti_76 kérdése:

12 kg tümegű test 24 N erő gyorsít 8 s-ig, egyenes vonalú pályán, ahol a surlódás elhanyagolható. Mekkora a gyorsulás? Mekkora lesz a mozgási energia a gyorsítás végén, ha 8 m/s a kezdősebesség?

A gyorsulás megvan! Az E(mozgási)-ra hogyan jön ki a 3456 J? Valaki levezetné? Köszönöm szépen!

jan. 19. 15:15
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Newton II. törvénye szerint F = m * a.

Nekünk a gyorsulás kell, tehát a = F / m. 24 N / 12 kg = 2 m/s².

Ezzel az első kérdést meg is válaszoltuk.

.

A továbbiakhoz ki kell számolni, mennyivel nő a sebesség. Mivel 8 másodpercig tart a gyorsítás, a változás 8 * 2 = 16 m/s lesz, a sebesség pedig 8 + 16 = 24 m/s. A mozgási energia: mv² / 2, azaz 12 * 576 / 2 = 3456 J.

jan. 19. 15:22