Hány éves kati, ha a négy éves húgánál annyiszor idősebb, ahányszor nála idősebb a 25 éves bátyja?

azt is mondd meg pls,hogy számoltad ki!
2010. okt. 22. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:

szia

nekem úgy jött ki,hogy ügye van a húga,aki 4 éves,ez került nekem a számsor elejére,a bátyja 25,ő a legvégére,és Kati lesz a módusz=vagyis a középső érték.Ezt kellett kiszámolni,hogy Katitól hány egyenlő részre van a húga és a bátyja...ez lett a 14,5(mivel a két középső érték 14 és 15.számtani közepe 14,5)


4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25



szóval sztem ez a megoldás,de várd meg a többieket is:)

2010. okt. 22. 19:29
 2/5 anonim ***** válasza:

Az előző megoldása nem jó.

Geometriai sorozatról van szó.

a1=4 a2=? a3=25 q=?

a3=a1*q^2 tehát 25=4*q^2, azaz 6,25=q^2

a 6,24-nek veszed a gyökét, ami 2,5

tehát q=2,5

4*2,5=10 a2=10 10*2,5=25

Kati 10 éves.

2010. okt. 22. 19:37
 3/5 anonim ***** válasza:
bocs 6,25-nek veszed a gyökét nem 6,24-nek :D
2010. okt. 22. 19:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Kati kora a hugához viszonyítva 4*q, a bátyjához viszonyítva 25/q. Tehát

4*q = 25/q

4*q^2 = 25

q = sqrt(25/4) = 5/2

q = 2,5

Kata kora

K = 4*q = 4*2,5

K = 10 év

=========

2010. okt. 22. 23:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Kati: X éves

huga ennyiszer fiatalabb: X/4

bátyja ennyiszer idősebb: 25/X

Mivel Kati a hugánál annyiszor idősebb, ahányszor Kati a bátyjánál fiatalabb, ezért:

X/4=25/X

keresztbe szorzunk

X^2=100

X=10

vagyis Kati 10 éves

Nem tudom mit kellett ezen túlbonyolítani:)

2010. okt. 22. 23:49